60-latek przechodził przez A1, zginął na miejscu potrącony przez skodę

60-latek przechodził przez A1, zginął na miejscu potrącony przez skodę
fot. poglądowe

Tragedia w powiecie piotrkowskim, pod kołami osobówki zginął pieszy, który zdecydował się przejść przez autostradę A1. 60-latek zginął na miejscu. Teraz piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 60-letni mieszkaniec powiatu. 

W minioną niedzielę, 7 sierpnia przed godziną 1:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Jeżów, doszło do potrącenia pieszego. 

CZYTAJ >>> Niechcice: Rowerzystka zginęła pod kołami autobusu. Na DK 91 występują utrudnienia [Aktualizacja]

- Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 60-letni mieszkaniec powiatu przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W pewnym momencie mężczyzna został potrącony przez 42-letniego kierowcę skody. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu - przekazuje Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonali wszelkie czynności, które pozwolą na ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia. Kierowca skody był trzeźwy.

Policjanci apelują i bezwzględnie przypominają, że droga ekspresowa, czy autostrada nie jest miejscem, gdzie możemy poruszać się pieszo. Stwarza to ogromne zagrożenie dla nas samych, a także innych uczestników dróg. 

PRZECZYTAJ TAKZE >>> Zderzenie dwóch osobówek i ciężarówki pod Kaliskiem [Foto]