wersja testowa serwisu

Auto w rowie, a w nim pijany mężczyzna. Badanie wykazało blisko 4,5 promila

Auto w rowie, a w nim pijany mężczyzna. Badanie wykazało blisko 4,5 prmila

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 40-latka, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. Posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów. Wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 23 marca 2021 roku około godziny 19:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że ciemnogranatowy pojazd, za którym jechała zgłaszająca porusza się po drodze od lewej do prawej strony. Policyjny patrol od razu pojechał na miejsce.

Kiedy mundurowi dojechali, Chevrolet Lacetti był już w rowie. Kierujący siedział w pojeździe. Jak się okazało podczas badania 40-latek miał blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wcześniej miał już zatrzymane prawo jazdy, za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu. Niechlubny rekordzista wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

Wszystkim kierującym przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to ogromne zagrożenie dla nas samych jak również dla innych uczestników ruchu. Dziękujemy czujnej zgłaszającej za reakcję i powiadomienie o podejrzeniu nietrzeźwego kierującego. Gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim