wersja testowa serwisu

Beachhandballistki GRU Juko Piotrków Trybunalski wygrały drugi turniej PGNiG Summer Superligi

awards-4167069_960_720
zdjęcie ilustracyjne

Beachhandballistki GRU Juko Piotrków Trybunalski wygrały drugi turniej PGNiG Summer Superligi. Z kolei ich koledzy w rywalizacji mężczyzn uplasowali się na najniższym stopniu podium.

PGNiG Summer Superliga to cykl najbardziej prestiżowych zawodów w piłce ręcznej plażowej w Polsce. W ramach projektu rozegranych zostanie pięć turniejów mistrzowskich. Podczas inauguracyjnych zawodów w Inowrocławiu piotrkowianki okazały się najlepsze, a piotrkowianie zajęli drugie miejsce.

Drugie zawody z cyklu odbyły się w Gdańsku. Po raz kolejny swoją dominację potwierdziły szczypiornistki GRU Juko Piotrków Trybunalski. Reprezentantki naszego miasta z kompletem zwycięstw zameldowały się w półfinale. W nim pokonały zespół Pyrki Poznań i awansowały do finału. W decydującym starciu nasze beachhandballistki okazały się lepsze od KS Lakers Powidz i wygrały całe zawody.

Równie dobrze jak swoje koleżanki rywalizację w Gdańsku rozpoczęli szczypiorniści. Piłkarze ręczni GRU Juko Piotrków Trybunalski stosunkiem setów 2:0 pokonali wszystkie zespoły w grupie i zameldowali się w półfinale. Niestety w tym spotkaniu po bardzo wyrównanym boju przegrali z gospodarzami turnieju. Na pocieszenie w „małym finale" piotrkowianie pokonali zespół Damy Radę Inowrocław i zajęli trzecie miejsce.

Kolejne zawody PGNiG Summer Superligi odbędą się w kolejny weekend w Starych Jabłonkach.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski