wersja testowa serwisu

Bełchatowscy uczniowie w piotrkowskim więzieniu! Areszt Śledczy celem niecodziennej wizyty

Bełchatowscy uczniowie w piotrkowskim więzieniu! Areszt Śledczy celem niecodziennej wizyty
Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim

We wtorek,23 listopada w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się zajęcia dla uczniów klasy o profilu policyjno-wojskowym z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie.

Uczniowie najpierw poznali jednostkę penitencjarną, zobaczyli place spacerowe, salę widzeń, świetlicę, obejrzeli także oddział mieszkalny, celę zabezpieczającą oraz celę mieszkalną. 

- Głównym celem wizyty młodzieży były jednak zajęcia na strzelnicy znajdującej się na terenie piotrkowskiej jednostki, z której na co dzień korzystają funkcjonariusze Służby Więziennej, ale także funkcjonariusze innych służb. Uczniowie po zapoznaniu się z regulaminami, strzelnicą oraz jej wyposażeniem i uzbrojeniem znajdującym się na wyposażeniu jednostki odbyli trening dobywania broni, przeładowania, przyjmowania postaw strzeleckich, składania się do strzału, celowania i pracy na języku spustowym - informuje kpt. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim

We wspólnej rozmowie z funkcjonariuszem, przyszli maturzyści poznali również warunki pracy w Służbie Więziennej, zadania jakie realizują i jakim muszą sprostać w ramach poszczególnych pionów służby jej pracownicy. Zostali także zapoznani z kryteriami naboru do Służby Więziennej.