„Bezpieczna droga do szkoły", policjanci odwiedzili najmłodszych w przedszkolu w Wolborzu [Foto]

epi
KMP Piotrków Trybunalski

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki odwiedzili podopiecznych przedszkola w Wolborzu. W trakcie spotkania milusińscy mogli poznać wyposażenie policyjnego radiowozu, a także usiąść na policyjnym motocyklu. Mundurowi porozmawiali również o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piotrkowscy policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły" spotkali się z podopiecznymi przedszkola w Wolborzu. 

- W trakcie rozmowy mundurowi przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tłumaczyli jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, na przejściu z sygnalizacją, a także w przypadku kiedy jej nie ma. Przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze gdzie nie ma chodnika, a także w jaki sposób można poprawić swoją widoczność. Z najmłodszymi porozmawiali również o konieczności jazdy w foteliku i zapiętych pasach podczas podróży samochodem - przekazuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski. 

Podczas spotkania milusińscy mogli poznać wyposażenie radiowozu oraz usiąść na policyjnym motocyklu. Dzieci chętnie wzięły udział w spotkaniu i dzieliły się swoją wiedzą na temat bezpiecznych podróży.