wersja testowa serwisu

Bezpieczny chodnik, gładki asfalt i parking - kończy się remont wewnętrznej drogi przy PS nr 7

10-164207465_20220114-075935_1
UM Piotrków Trybunalski

Jak informuje piotrkowski magistrat, wielkimi krokami zbliża się koniec remontu drogi wewnętrznej na odcinku od Przedszkola Samorządowego nr 7 do Powiatowego Urzędu Pracy. Mieszkańcy osiedla, mimo prowadzonych drobnych robót brukarskich, mogą już korzystać z osiedlowej drogi.

Zbliża się koniec modernizacji drogi wewnętrznej na osiedlu Armii Krajowej. Na odcinku od Powiatowego Urzędu Pracy do Przedszkola Samorządowego nr 7 wylano ostatnią warstwę asfaltu.

- W ramach prowadzonych prac wymieniliśmy krawężnik, a stare płyty chodnikowe zastąpiliśmy kostką betonową. Na remontowanym odcinku zwiększyliśmy komfort kierowców i wygospodarowaliśmy o dwa miejsca parkingowe więcej niż pierwotnie planowaliśmy, czyli 6 zamiast 4. Ponadto cały remontowany odcinek pokrył już dywan asfaltowy - informują pracownicy ZDiUM i dodają, że na placu budowy obecnie prowadzone są prace porządkowe oraz drobne roboty brukarskie.

Zadowolenia z wykonywanych prac nie kryją również rodzice, których pociechy uczęszczają do znajdującego się tutaj przedszkola.

- Uważam, że remont tej drogi był potrzebny, zarówno dla mieszkańców osiedla, jak również dla naszych dzieci, które codziennie rano pokonują ten odcinek. Odprowadzanie dzieci do przedszkola na pewno będzie przyjemniejsze i bezpieczniejsze - mówił jeden z rodziców.

Koszt inwestycji to 260 tys. zł.