Bezpłatne porady prawne w gminach powiatu piotrkowskiego będą kontynuowane

377230724_286786721011904_4186483363946718410__20231127-090212_1
Powiat Piotrkowski

Kolejny raz podpisano nowe porozumienia na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu piotrkowskiego. Punkty prawne prowadzone są już 7 lat. Tylko w tym roku radcowie prawni i adwokaci udzielili w nich ponad 900 porad.

Od stycznia 2024 roku będą funkcjonowały trzy punkty udzielania nieodpłatnych porad prawnych i jeden punkt świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdujące się w 7 lokalizacjach. Dwa punkty udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzone będą bezpośrednio przez Powiat Piotrkowski i przy współpracy z Gminami Moszczenica, Łęki Szlacheckie, Ręczno i Wolbórz, z którymi władze powiatu podpisały stosowne porozumienia i będą znajdować się w czterech lokalizacjach.

Do świadczenia pomocy prawnej w tych punktach zawarto porozumienia z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Łodzi oraz Okręgową Radą Adwokacką w Częstochowie, na podstawie których zostaną wyznaczeni radcowie prawni i adwokaci pełniący w tych punktach dyżury.

Trzeci punkt udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej będzie znajdować się w dwóch lokalizacjach zgodnie z podpisaną współpracą w tym zakresie z gminami Rozprza i Gorzkowice. Punkt świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, jak dotąd, będzie funkcjonował w Sulejowie.

Punkty w Rozprzy, Gorzkowicach i w Sulejowie prowadzone będą przez organizację pozarządową, która zostanie wyłoniona w drodze otwartego konkursu ofert.

Punkt 1 udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej będzie znajdował się w następujących lokalizacjach:

Moszczenica przy ul. Piotrkowskiej 13
Wolborskie Centrum Kultury w Wolborzu ul. Modrzewskiego 15

Punkt 2 udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej będzie znajdował się w następujących lokalizacjach:

Trzepnica Kolonia przy Szkole Podstawowej w Trzepnicy pod adresem Trzepnica Kolonia 13A
Ręczno ul. Piotrkowska 5

Punkt 3 udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej będzie znajdował się w następujących lokalizacjach:

Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy przy ul. Kościuszki 6
Domu Kultury Gminy Gorzkowice przy ul. Cmentarna 5

Punkt 4 świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego będzie znajdował się w:

Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie przy ul. Milejowskiej 21

W celu ustalenia terminu udzielenia porady lub świadczenia poradnictwa obywatelskiego prosimy o kontakt: 44 732 88 18, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Źródło: Powiat Piotrkowski