BMW wjechało wprost pod koła TIRa. Śmiertelny wypadek w gminie Rusiec

BMW wjechało wprost pod koła TIRa. Śmiertelny wypadek w gminie Rusiec
KPP Bełchatów

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 1 lipca, po godzinie 4.00. W miejscowości Mierzynów w gminie Rusiec doszło do zderzenia osobówki w TIRem. Niestety, kierowcy BMW nie udało się uratować, zginął na miejscu wypadku. 

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie wyjaśniają okoliczności śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 1 lipca po godzinie 4.00, na drodze krajowej 74 w miejscowości Mierzynów, na terenie gminy Rusiec, w powiecie bełchatowskim.

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, 22-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, nie zastosował się do znaku STOP i wjechał wprost pod prawidłowo jadącą ciężarówkę, kierowana przez 43-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. W wyniku zderzenia pojazdów, na skutek odniesionych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł kierowca bmw - przekazuje nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy KPP Bełchatów 

Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, zabezpieczyli ślady związane z wypadkiem. Wiemy też, że ranny w zdarzeniu został nastoletni pasażer jadący w zestawie ciężarowym. 16-letniego chłopca z urazem nogi zabrano do szpitala. 

Policja niezmiennie apeluje o ostrożność za kierownicą, bezpieczną jazdę, stosowanie się do znaków i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. 

- Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze. W tym roku to już 6 wypadek śmiertelny na drogach powiatu bełchatowskiego - podsumowuje nadkom. Iwona Kaszewska.