Budowa bieżni przy "Dwunastce" idzie zgodnie z planem. Co w tej chwili dzieje się przy Orliku? [Foto]

dsc6902-171568170_20240515-112030_1
piotrkow.pl

Jak informują piotrkowscy urzędnicy, zgodnie z planem przebiega przebudowa bieżni wokół kompleksu "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 12. Aktualne prace skupiają się na wykonywaniu pierwszych warstw podbudowy bieżni. Ułożony już został również nowy chodnik.

Przypomnijmy, w ramach prac przy Szkole Podstawowej nr 12 powstanie czterotorowa bieżnia okrężna o łącznej długości 275 metrów z bieżnią prostą oraz skocznia w dal. Wzmocnione zostaną skarpy otaczające bieżnię, a pozostałości po trybunach zostaną zdemontowane. Projekt obejmuje również ustawienie elementów małej architektury, takich jak ławki i kosze na śmieci.

- Pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji informują, że na terenie inwestycji usunięto już częściowo pozostałości po trybunach, gotowa jest skocznia w dal i nowy chodnik. Widoczny jest także już zarys nowych schodów. Aktualne prace skupiają się na wykonywaniu pierwszych warstw podbudowy bieżni - przekazują urzędnicy. 

Całkowity koszt zadania to 1 021 933,79 zł. Zgodnie z zapisami umowy modernizacja bieżni przy SP 12 powinna zakończyć się w sierpniu tego roku.

Źródło: piotrkow.pl