wersja testowa serwisu

Budowlana działka za połowę ceny? Niebawem rusza przetarg na grunty przy Kajakowej i Goździków!

DZIAKI
UM Piotrków Trybunalski

Jak informuje piotrkowski magistrat, samorząd przygotował pięć kolejnych atrakcyjnych nieruchomości dla osób poszukujący działki pod budowę domu. 1 października odbędą się przetargi na nieruchomości przy ul. Kajakowej i Goździków. Działki, które miasto przygotowało na osiedlu Jeziorna wchodzą w skład programu „Działka pod budowę domu za 50 % ceny". 

1 października zaplanowano pierwszy przetarg, w którym cena wywoławcza za nieruchomości będzie ceną rynkową. Jeśli w pierwszym postępowaniu działki nie zostaną sprzedane, to w drugim przetargu cena wywoławcza zostanie obniżona o połowę.

- Jedna z oferowanych do sprzedaży działek ma wielkość około 1200 metrów kwadratowych, a cztery kolejne około 1000 metrów kwadratowych. Idealnie nadają się one więc pod budowę domu. Dodatkowym atutem jest fakt, że w ul. Kajakowej i Goździków przebiegają sieci: energetyczna, gazowa, wodociągowa oraz kanalizacji sanitarnej. Cena wywoławcza za nieruchomości wynosi – w zależności od wielkości i położenia – od 200 do 240 tys. złotych. Jeśli działki nie zostaną sprzedane to w drugim przetargu wszystkie ceny wywoławcze zostaną obniżone o połowę – zaznaczają magistraccy urzędnicy dodając, że drugi przetarg najprawdopodobniej zostanie zorganizowany jeszcze w tym roku.

Szczegóły dotyczące działek, wpłacenia wadium oraz zasad przetargu można znaleźć TUTAJ.