Chciał uniknąć zderzenia z dziką zwierzyną, wjechał w drzewo! 46-latkowi grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności

Chciał uniknąć zderzenia z dzika zwierzyną, wjechał w drzewo! 46-latkowi grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności
KMP Piotrków Trybunalski

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w minioną sobotę 18 lutego w gminie Wola Krzysztoporska. Około godziny 4:00 kierujący suzuki, jadąc od strony miejscowości Bukowa, chcąc ominąć dzikie zwierzę, utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. 

W miniona sobotę, 18 lutego dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że do mieszkańców w miejscowości Borowa przyszedł mężczyzna, który oświadczył, że przed chwilą jadąc swoim pojazdem wjechał w drzewo. Na miejsce od razu pojechali policjanci piotrkowskiej drogówki oraz policjanci z posterunku w Woli Krzysztoporskiej. 

- Mundurowi pracujący na miejscu ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że 46-latek jadąc od strony miejscowości Bukowa, nie zachował ostrożności i podczas omijania dzikiego zwierzęcia utracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jak się okazało miał blisko promil alkoholu w organizmie - przekazuje Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

PRZECZYTAJ >>> Śmiertelny wypadek w gminie Drużbice. 70-latek wjechał w budynek gospodarczy [Foto]

Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz miejsce zdarzenia. 46-latek wkrótce odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.