Czternaście par na medal! Piotrkowskie małżeństwa świętowały Złote Gody [Foto]

12
UM Piotrków Trybunalski

Aż czternaście piotrkowskich par świętowało w ubiegłą sobotę, 21 października jubileusz "Złotych Godów". Uroczystości zorganizowano w Urzędzie Stanu Cywilnego.

"Złote Gody", czyli jubileusz 50. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego świętowali: Maria i Marian Adaszkowie, Jadwiga i Ryszard Jaciubkowie, Maria i Ryszard Lamchowie, Maria i Zdzisław Radziszewscy, Irena i Henryk Kaczmarkowie, Irena i Andrzej Raczyńscy, Danuta i Jerzy Wierzchowie, Anna i Zdzisław Żurkowie, Barbara i Idzi Gajakowie, Bożena i Witold, Tarczyńscy, Grażyna i Jan Tarnowscy, Elżbieta i Kazimierz Kopaccy, Elżbieta i Jan Wojciechowscy oraz Jolanta i Tadeusz Wojciechowscy.

- Szanowni Jubilaci przyjmijcie gratulacje oraz słowa uznania i podziękowania za Waszą postawę, trud, a także wysiłek w pielęgnowaniu wyjątkowych wartości, jakimi są małżeństwo i rodzina. W ten sposób przyczynialiście się Państwo do budowania naszej małej Ojczyzny, tj. naszego miasta oraz Polski. Proszę przyjąć również najlepsze życzenia, aby nadchodzący czas był dla Państwa czasem wyjątkowym, w którym będziecie spełniali wszystkie szlachetne zamierzenia. Niech wokół Państwa nie brakuje ludzi dobrych i życzliwych - życzył prezydent Krzysztof Chojniak, który wręczył Dostojnym Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta RP.

Każda z par na pamiątkę tej wyjątkowej uroczystości otrzymała także list gratulacyjny, kwiaty oraz album „Piotrków Trybunalski – Miasto Królewskie".

Źródło: UM Piotrków Trybunalski