Dni Piotrkowa Trybunalskiego: Zamknięcie ulic w centrum miasta, dużo zmian w rozkładach jazdy autobusów

dsc9759-1686435614-1718271177
UM Piotrków Trybunalski

W najbliższy weekend 14-16 czerwca świętować będziemy DNI MIASTA 2024. Wydarzenie odbywać się będzie w kwartale plac Kościuszki - ul. Słowackiego - ul. Sienkiewicza - ul. Narutowicza. W związku z powyższym już od późnych godzin popołudniowych w piątek zamknięte zostaną ulice w centrum miasta.

W piątek 14 czerwca w związku z budową sceny na pl. Kościuszki, od godz. 8.00 nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Trasy objazdów przebiegać będą następująco:

  • Linie 0 i 6 w kierunku Michałowa i Wierzej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza do przystanku Sienkiewicza-Urząd Miasta i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku Sienkiewicza – Urząd Miasta pojadą al. Piłsudskiego do al. Armii Krajowej i dalej do ul. Słowackiego (linia 0) lub Dmowskiego (linia 6).
  • Linie 1, 5 i 8 w kierunku Lotniska, ul. Rakowskiej, Świerczowskiej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza, al. Kopernika do przystanku al. 3 Maja-al. Kopernika i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy tych linii od przystanku 3 Maja - Kopernika pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego do al. Armii Krajowej i dalej do ul. Słowackiego (linie 5 i 8) lub Łódzkiej (linia 1).
  • Autobusy linii 2, 3, 4 i 7 w kierunku ul. Rakowskiej, Broniewskiego i Wierzej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza, al. Kopernika do przystanku al. Kopernika-Plac Niepodległości i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku Kopernika - pl. Niepodległości pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego do al. Armii Krajowej i dalej do ul. Słowackiego (linie 2, 3 i 7) lub Łódzkiej (linia 4).
  • Autobusy linii 9 w kierunku Nowowiejskiej od przystanku W. Polskiego - Cmentarna pojadą ul. W. Polskiego do przystanku W. Polskiego - Wiadukt i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii kursować będą po stałej trasie.

Ponadto w piątek w związku z Nocnym Półmaratonem Piotrkowskim Wielu Kultur, od godz. 18.00 do późnych godzin nocnych, dla ruchu zamknięte zostaną ulice w centrum miasta. W związku z powyższym w obu kierunkach jazdy autobusy kursować będą al. Armii Krajowej i al. Piłsudskiego.

  • Linia 9 w kierunku Nowowiejskiej od przystanku Wojska Polskiego – Cmentarna pojedzie ulicą Wojska Polskiego do przystanku Wojska Polskiego-Wiadukt, natomiast w kierunku Dmowskiego od przystanku Wojska Polskiego-Wiadukt prosto ulicą Wojska Polskiego.


Z kolei w dniach 15 i 16 czerwca zamknięta dla ruchu będzie ul. Słowackiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki oraz pl. Kościuszki. W związku z powyższym trasy objazdów dla linii: 0, 1, 2, 4, 5, 6, 7 i 8 przebiegać będą tak, jak w dniu 14 czerwca w godz. 8-18.

Linia 9 natomiast w kierunku ul. Dmowskiego, od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Dąbrowskiego, Wojska Polskiego i dalej bez zmian.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski