Do Piotrkowa trafi ponad 1000 ton węgla. Mieszkańcy kupią go po preferencyjnej cenie, choć... chętnych wciąż mało

1we-1668779642
UM Piotrków Trybunalski

Do Piotrkowa Trybunalskiego w ramach zaakceptowanej przez samorząd oferty Polskiej Grupy Górniczej już niebawem trafi pierwsze tysiąc ton węgla. Opał ma pochodzić z kopalni Mysłowice - Wesoła. Urzędnicy cały czas apelują do mieszkańców o składanie stosowanych wniosków na zakup opału po preferencyjnej cenie. 

Mała liczba wniosków złożonych do magistratu skutkuje tym, że jego pracownicy w pierwszej transzy zamówili mniej węgla niż planowali. Dla Piotrkowa PGG przeznaczy dokładnie 1026 ton tego opału

- Mając na uwadze fakt, że ilość węgla pierwszej transzy jest niższa od naszych szacunków, po raz kolejny apelujemy do mieszkańców o składanie wniosków o zakup węgla po preferencyjnej cenie. Przypominamy też, że każde gospodarstwo domowe, które uprawnione jest do zakupu węgla, może złożyć tylko jeden wniosek (max. na 1,5 t) w każdej z dwóch transztj. jeden wniosek na odbiór do końca roku (max. na 1,5 t) oraz jeden wniosek na odbiór od stycznia 2023 (max. na 1,5 t). Oznacza to, że jeśli ktoś złoży wniosek na 500 kg, to w ramach tej samej transzy nie może już dobrać węgla do wyczerpania puli 1,5 t. Zapotrzebowanie będzie mógł dopiero złożyć po Nowym Roku na maksymalnie 1,5 tony - informują pracownicy UM Piotrków Trybunalski.

Piotrkowianie nie chcą węgla po preferencyjnej cenie? Ilość wniosków na zakup jest szokująco niska

Aktualnie piotrkowianie złożyli 326 wniosków. Co przy ilości kilku tysięcy palenisk jest liczbą bardzo znikomą... Wnioski należy składać do MOPR przez internet (ePUAP) lub osobiście przy ul. Sienkiewicza 16A.

- O terminie dostawy węgla, przyjmowaniu płatności oraz terminie jego dystrybucji poinformujemy odrębnym komunikatem. Przypominamy, że tylko mieszkańcy, którzy złożą wniosek pozytywnie zweryfikowany, będą mogli zakupić węgiel po preferencyjnej cenie i co ważne koszty transportu z naszego punktu dystrybucji pod konkretny adres ponosi wnioskodawca. Mieszkańcy wpłat za węgiel będą mogli dokonywać dopiero po zakupie węgla przez gminę! - wyraźnie zaznaczają piotrkowscy urzędnicy.

Urząd Miasta uruchomił punkt konsultacyjny, w którym można uzyskać wszelkie informacje w zakresie zakupu węgla. Kontakt pod numerem telefonu 44732-18-23 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30) lub drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..