Dramatyczna akcja na S8. Policjant w ostatniej chwili ściągnął 38-latka z pasu ruchu

kmp_epi
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci z wydziału wywiadowczego otrzymali zgłoszenie, że w kierunku wiaduktu nad drogą ekspresową nr S8 idzie mężczyzna, który chce targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce ponieważ w takiej sytuacji ważna jest każda sekunda. Jak pokazały późniejsze fakty, mundurowi dotarli na miejsce w ostatniej chwili

17 października, chwilę po godzinie 23:00 dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który idzie w kierunku wiaduktu nad drogą ekspresową S8 i zamierza targnąć się na własne życie. Zgłaszający interwencję przekazał, iż chwilę wcześniej napotkał 38-latka na ulicy Gęsiej i po krótkiej rozmowie dowiedział się, iż chce on skoczyć z wiaduktu pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Dyżurny natychmiast wysłał patrol na miejsce. 

- Wywiadowcy zauważyli mężczyznę stojącego w bezruchu na środku prawego pasa, którego w ostatniej chwili ominął nadjeżdżający pojazd ciężarowy. Policjanci włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie przeskoczyli przez bariery oddzielające ich od mężczyzny jednocześnie dając sygnały dla innych pojazdów aby się zatrzymały. Piotrkowianin nie chciał zejść z drogi i nie wykonywał poleceń policjantów. Gdy zobaczył funkcjonariuszy chciał wbiec na pas szybkiego ruchu pod nadjeżdżające pojazdy, lecz jeden z policjantów chwycił go za kurtkę i bezpiecznie sprowadził z jezdni - opisuje dramatyczną akcję st. sierż. Remigiusz Pacyna z piotrkowskiej komendy.

Mężczyzna został przekazany pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

- Apelujemy, każdy z nas jest człowiekiem i może mieć słabsze chwile w życiu. Pamiętajmy jak bardzo ważne jest poprosić o pomoc i absolutnie nie wstydźmy się tego. Nie ukrywajmy negatywnych myśli przed naszymi najbliższymi. Na terenie miasta działa wiele instytucji do których możemy się zwrócić podczas naszych trudnych chwil, są to min. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Ośrodki Pomocy Społecznej, Ośrodek Interwencji Kryzysowej - mówi st. sierż. Remigiusz Pacyna z piotrkowskiej komendy. 

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie >>> STOPDEPRESJI.