wersja testowa serwisu

Drogi w powiecie bełchatowskim przejezdne. Zarząd Dróg wprowadził całodobowe dyżury

glowne-odsniezanie-1610541575

W związku z aktualną sytuacją pogodową Powiatowy Zarząd Dróg wprowadził całodobowe dyżury w obwodach drogowych. Do walki z zimą przygotowano 1000 ton mieszanki piasku i soli. Drogi powiatowe są przejezdne.

Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie w dyspozycji do zwalczania zimy posiada sprzęt w postaci – dwóch pługopiaskarek, ciągnika z posypywarką i pługiem, ciągnika z pługiem, dwie koparko-ładowarki. Przygotowano 1000 ton mieszanki piasku z solą, do dzisiaj wykorzystano ponad 300 ton. Dróg powiatowych jest 350 km, ale do odśnieżenia jest tak naprawdę 700 kilometrów, bowiem każdą drogę pługopiaskarka musi przejechać w obie strony.

Od 14 grudnia gdy służby rozpoczęły dyżury, samochody przejechały ponad 4 tys. kilometrów. Stan dróg powiatowych jest na bieżąco monitorowany przez pracowników PZD, którzy patrolują każdy z odcinków. Do dyspozycji mieszkańców jest numer telefonu dyżurnego PZD 601 220 045, do którego można zgłaszać uwagi i sugestie. Służby proszą o cierpliwość i wyrozumiałość, a przede wszystkim ostrożność.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie