Dyżurna nastawni zauważyła na torach mężczyznę. Do akcji ruszyła policja, chwilę późnej przejechał pociąg...

policja---przejazd-kolejowy
fot. poglądowe/Policja

Policjanci wydziału Patrolowo- Interwencyjnego wiedzieli, że po otrzymaniu tego zgłoszenia, liczy się każda sekunda. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który siedział na torowisku, na którym odbywał się ruch pociągów. 

25 marca, około godziny 11:30 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulicy Michałowskiej, na torowisku siedzi mężczyzna. Zgłoszenie wpłynęło od dyżurnej nastawni. Wynikało z niego, że w tym miejscu odbywa się ruch pociągów. 

- Dyżurny od razu w to miejsce skierował policyjny patrol. Starszy sierżant Jakub Kuśmierski i posterunkowa Marta Grzejdziak wiedzieli, że w tym przypadku liczy się każda sekunda. Po przyjeździe na miejsce zauważyli mężczyznę, który miał problem z poruszaniem. Od razu do niego podbiegli i przenieśli w bezpieczne miejsce - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

Dzięki bardzo szybkiej reakcji, uratowali życie mężczyzny, bo chwilę póżniej po torowisku przejechał pociąg. 

Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć co było przyczyną tego, że usiadł na torowisku. Policjanci od razu wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a mężczyzna trafił bezpiecznie pod opiekę medyków.

- Apelujemy, każdy z nas może mieć słabsze chwilę w życiu. Pamiętajmy jak bardzo ważne jest poprosić o pomoc i absolutnie nie wstydźmy się tego. Nie ukrywajmy negatywnych myśli przed naszymi najbliższymi. Na terenie miasta działa wiele instytucji do których możemy się zwrócić podczas naszych trudnych chwil, są to min. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Ośrodki Pomocy Społecznej, Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222 - podsumowuje asp. sztab. Izabela Gajewska, rzeczniczka piotrkowskiej komendy.