wersja testowa serwisu

Działania policjantów w trosce o bezpieczeństwo na drogach. Przeprowadzono ponad 100 kontroli

259-134285
fot. KPP w Sieradzu

Ponad 100 kontroli - to wynik dwudniowych działań policjantów w powiecie sieradzkim. Mundurowi w ramach akcji sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Pomimo cyklicznych kontroli, niektórzy użytkownicy dróg nadal nie stosują się do obowiązujących przepisów.

31 lipca 2021 r w godzinach wieczornych i nocnych oraz o poranku 1 sierpnia na drogach powiatu sieradzkiego, policjanci kontrolowali kierujących pojazdami, celem wyeliminowania osób będących pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sieradzkiej komendy oraz komisariatów ze Złoczewa, Warty i Błaszek dokonali 105 kontroli stanu trzeźwości kierowców pojazdów. W ośmiu przypadkach za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci nałożyli na kierujących mandaty karne. Ponadto, w miejscowości Broszki, mundurowi zatrzymali 37-letniego mieszkańca Sieradza, który kierował pod wpływem alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 zł grzywny.

- Takie działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają wyeliminowanie osób, które kierując pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym - informują policjanci. - Przypominamy, że wszyscy użytkownicy dróg odpowiadają za bezpieczeństwo, zarówno ci, którzy poruszają się samochodami, motocyklami, rowerami czy maszynami rolniczymi, jak również piesi.