wersja testowa serwisu

Dzielnicowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim

240-127103

Piotrkowscy dzielnicowi po raz kolejny odwiedzili najmłodszych uczniów. W trosce o ich bezpieczeństwo poruszyli temat związany z drogą do szkoły, zachowaniem podczas pobytu w domu bez opieki opiekuna i kontaktach z obcymi.

5 marca 2021 roku piotrkowscy mundurowi odwiedzili uczniów klas I Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkania te odbywały się z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Dzielnicowi podczas spotkania przede wszystkim poruszyli temat związany z bezpieczeństwem dzieci podczas drogi do szkoły. Omówione zostały zasady ruchu drogowego, w tym bezpieczne poruszanie się po drodze bez chodnika, przechodzeniu przez przejście dla pieszych, a także korzystnie ze ścieżki rowerowej. Omówiony został również temat bezpiecznej podróży samochodem, w tym zapięcia pasów i obowiązek korzystania z fotelika. Mundurowi z najmłodszymi uczniami rozmawiali również o bezpieczeństwie w domu. Przekazali aby najmłodsi, przebywając w domu bez opieki rodzica czy opiekuna, pod żadnym pozorem nie otwierali osobom obcym drzwi. 

Dzielnicowi przekazali dzieciom w jaki sposób należy się zachować w momencie zagubienia, na wycieczce czy w galerii handlowej. Poruszony został również temat, jak najmłodsi powinni reagować, kiedy zaczepi ich obca osoba. Dzieci chętnie wzięły udział w spotkaniu, odpowiadały na zadane pytania, ale też chętnie zadawały swoje. Z radością przekazywały również już posiadaną wiedzę, między innymi na temat bezpiecznego przechodzenia przez jednię. W trosce o najmłodszych takie spotkania będą cyklicznie realizowane. Na kolejnych spotkaniach zostaną też poruszone inne tematy związane z bezpieczeństwem najmłodszych.

Źródło: KMP Piotrków Trybunalski