Efekty pleneru tomaszowskiego Stowarzyszenia Amatorów Plastyków na wystawie w Aleksandrowie

Wystawa
UG Aleksandrów

W holu Urzędu Gminy w Aleksandrowie można podziwiać efekty pracy artystów, którzy spotkali się na plenerze malarskim w Dąbrowie nad Czarną. Plener został zainicjowany przez Stowarzyszenie Amatorów Plastyków z Tomaszowa Mazowieckiego. Inspiracją tegorocznego pleneru była przyroda oraz infrastruktura sakralna gminy Aleksandrów.

Ekspozycja prezentuje dorobek malarski członków Stowarzyszenia m.in.: Bożeny Wojciechowskiej, Marii Judy, Marii Bunzel, Władysława Klimczaka, Ewy Siniarskiej, Lecha Kozdrója, Ilony Helman, Krystyny Marcinkowskiej, Kamili Owsianki oraz Iwony Owsianki. 

- Głównym celem Stowarzyszenia Amatorów Plastyków jest włączenie zrzeszonych twórców w rytm pracy twórczej oraz podnoszenie ich umiejętności warsztatowych i ogólnych w dziedzinie historii sztuki. Realizują to organizując plenery, wycieczki szkoleniowe, wystawy i podsumowujące je spotkania oraz poprzez prelekcje z dziedziny historii sztuki i tematyczne kursy. Plener malarski, który odbył się w gminie Aleksandrów to ważne wydarzenie artystyczne, które stwarza przestrzeń do wzajemnych inspiracji, wymiany doświadczeń, a powstałe obrazy są śladem w historii gminy Aleksandrów - informują pracownicy UG Aleksandrów.