wersja testowa serwisu

Eryk Szymczyk, pierwszy piotrkowianin 2022 roku z prezentami od prezydenta miasta

eryk6
UM Piotrków Trybunalski

Tak jak już pisaliśmy w minionym tygodniu, wraz z pierwszymi dniami stycznia 2022 roku w piotrkowskim Powiatowym Centrum Matki i Dziecka, jako pierwsi na świat przyszli trzej chłopcy - Kacper, Mikołaj i Eryk. Dwójka z maluchów to mieszkańcy powiatu piotrkowskiego, z kolei mały Eryk, to pierwszy mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Z okazji narodzin maluszka, życzenia i prezenty wręczył rodzicom prezydent miasta Krzysztof Chojniak. 

Eryk Szymczyk przyszedł na świat 3 stycznia o godzinie 22.45. Pierwszy mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego waży 2500 gramów i ma 50 centymetrów wzrostu. Z okazji narodzin szczęśliwego tatę gościł w poniedziałek 10 stycznia, prezydent miasta Krzysztof Chojniak, który na ręce rodzica złożył czek na kwotę 2 tys. zł, który przeznaczony jest na wyprawkę dla chłopca, kwiaty dla młodej mamy oraz prezent w postaci albumu oraz książki.

- Wychowanie dziecka, kształtowanie jego postawy i osobowości, to wyjątkowo trudne zadania. Życzę Państwu dużo zdrowia, siły oraz radości z odkrywania nowych uroków wspólnego życia, a przede wszystkim tego, by Eryk był dla Państwa źródłem nieustającej radości i dumy. Mam też nadzieję, że w naszym mieście znajdzie, jak najlepsze warunki do rozwoju – mówił w czasie spotkania prezydent.

Eryk Szymczyk jest nie tylko pierwszym piotrkowianinem urodzonym w tym roku, ale również jest pierwszym dzieckiem swoich rodziców.