Ferie w Piotrkowie Trybunalskim - jak kreatywnie i bez nudy spędzić ten czas? Bogata oferta miejskich placówek czeka

brothers-and-sisters-692822_1280
Pixabay

Kilkadziesiąt godzin dzieli uczniów naszego województwa od rozpoczęcia zimowych ferii. Jeszcze jeden dzień w szkolnych ławkach i można zaczynać wypoczynek! Niektórzy wyjadą, inni pozostaną w mieście, ale dla nich miejskie placówki przygotowały szereg atrakcji, które sprawią, że feryjny wypoczynek może obfitować w ciekawie spędzony czas. 

Oferta miejskich placówek - OSiRu, MOK-u, Muzeum czy Mediateki jest na tyle wszechstronna, że każdy z wypoczywających uczniów znajdzie coś dla siebie.

Na sportowo - czyli ferie z OSIR

Zbliżające się ferie to okazja do sportowych wrażeń z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Placówka przygotowała pełen pakiet zajęć. W programie znalazły się m.in. turnieje siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, tenisa i tenisa stołowego. Ponadto dla każdego, w którym kłębi się zapaśnicza gorączka, może spróbować pierwszych mocowań na macie. Dodatkowo zaplanowano warsztaty rodzinne oraz spotkania ze sportowcami, od których można czerpać ciekawe porady i inspirację. Pełny program dostępny na plakacie poniżej.

Na historyczną nutę, czyli ferie w MUZEUM!

Piotrkowskie Muzeum zaprasza dzieci, młodzież oraz rodziny do odwiedzenia swoich komnat. Grupy zorganizowane dzieci i młodzieży mają możliwość skorzystania z bezpłatnego zwiedzania oraz udziału w atrakcyjnych warsztatach. To jednak nie koniec niespodzianek. Rodziny są zaproszone na darmowe wejścia w dniach 1, 3 i 8 lutego. 

- Zanurz się w fascynującym świecie historii i sztuki w piotrkowskim Muzeum! Odkryjcie razem z nami fascynujące zakamarki zamku królewskiego i spędźcie wyjątkowe chwile pełne historii i zabawy - zapraszają pracownicy muzeum. 

Szczegółowe informacje pod numerem 44 646 52 72 oraz na plakacie poniżej.

Kulturalnie, czyli zabawa w MOK i Mediatece 

Mediateka 800-lecia zaprasza wszystkie dzieci na ferie do biblioteki. Książnica również przygotowała dla chętnych mnóstwo atrakcji. Czekają kreatywne zajęcia, inspirujące opowieści i wiele innych niespodzianek. Ilość miejsc ograniczona. Piotrkowska książnica zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na „FERIE Z MEDIATEKĄ". 

- W tym roku dla naszych młodych Czytelników wyczarujemy: liczne gry i zabawy, warsztaty plastyczne, wspólne czytanie, zajęcia edukacyjne i wiele innych – zapraszają pracownicy MBP. 

Udział w zajęciach jest płatny (200 zł / 1 tydzień). Będą się one odbywały się od poniedziałku do piątku (29.01-9.02.2024) w godzinach 9:00-12:00. Zapisy od 15 stycznia w Dziale Animacji i Promocji (pokój 0.19). Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Dwa tygodnie przerwy od nauki to czas na leniuchowanie bądź realizację swoich pasji, na które podczas dni pełnych nauki nie ma zbyt wiele czasu. Dlatego Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na ferie zimowe.

  • Pierwszy tydzień będzie stał pod znakiem kosmosu. Podczas G-ASTRONOMICZNEGO BALU zabierzemy Was w kosmiczną podróż. W programie m.in.: wycieczka do Planetarium, warsztaty gastronomiczne z Kubą Wolskim, projektowanie kostiumów, tworzenie scenografii, warsztaty taneczne oraz prawdziwy bal prowadzony przez DJ!
  • Drugi tydzień to z kolei zabawa w monochromatycznym stylu. Nie zabraknie wycieczki do kina, warsztatów cukierniczych ze Słodkim Mono, projektowania kostiumów, warsztatów tanecznych i monochromatycznej dyskoteki. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 10:00 - 14:00.

Koszt za jeden tydzień to 400 zł.

Całe wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 7-12 lat. Zapisy pod numerem telefonu 44 732 52 37 wew. 106 lub 107. Karta zgłoszenia do pobrania poniżej. 

Nazwa pliku: karta-zgloszenia-1704959484-1-1706168132
Rozmiar pliku: 17 kb
Pobierz plik