wersja testowa serwisu

Gmina Grabów: Złodzieje paliwa zatrzymani przez policję. Wypompowali 100 litrów oleju z ciągników

261-137791
fot. KP PSP w Łęczycy

Policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież oleju napędowego. 24- i 29-latek ukradli z terenu prywatnej posesji 100 litrów tego paliwa. Ponadto starszy z zatrzymanych odpowie za włamanie, którego dokonał miesiąc wcześniej. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia, a za kradzież z włamaniem do 10 lat.

W minionym tygodniu policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży paliwa, do której doszło na terenie gminy Grabów. Nieznani sprawcy pod osłoną nocy weszli na teren prywatnej posesji i z ciągników rolniczych wypompowali 100 litrów oleju napędowego. Straty oszacowano na blisko 600 złotych.

- Sprawą wykrycia sprawców kradzieży zajęli się kryminalni. Analizując zabezpieczone dowody policjanci ustalili, że związek z tym przestępstwem ma dwóch mieszkańców powiatu łęczyckiego. Rankiem, 20 października 2021 roku zatrzymali 29-latka, a kilka godzin później 24-latka, który pomagał mu w tym przestępstwie - mówi st. asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy.

Dzięki determinacji policjantów starszy z zatrzymanych nie uniknie także odpowiedzialności za włamanie. Śledczy udowodnili 29-latkowi, że miesiąc wcześniej na terenie innej posesji wybił szybę w oknie pomieszczenia gospodarczego i ukradł z jego wnętrza klucze nasadowe warte 250 złotych. Tego czynu dokonał również na terenie gminy Grabów.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat.