wersja testowa serwisu

Gmina Moszczenica: Projekt "Zdalna Szkoła". Zakupiono laptopy i urządzenia abonenckie

88311aee-5aa0-485b-b4a6-3acc3d666876

Pandemia pokazała jak ważną rolę odgrywa w codziennym życiu cyfryzacja. M.in. dzięki zdalnemu nauczaniu dzieci mogły kontynuować naukę. Gmina Moszczenica jako jedna z pierwszych postawiła na innowację i rozwój e-usług, a własna sieć światłowodowa pozwoliła na bezpłatny dostęp do Internetu dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi i najuboższych. Teraz kolejny sprzęt trafi do gminnych placówek oświatowych.

- Postanowiliśmy wykorzystać jak najlepiej nasz potencjał, którym jest gminna sieć E-Leder. W ramach nowego projektu " Zdalna Szkoła" gmina Moszczenica zakupiła 16 laptopów dla nauczycieli oraz 40 urządzeń abonenckich, umożliwiających bezpłatne korzystanie z gminnego Internetu zarówno kadrze, jak i uczniom. Sprzęt trafi do wszystkich gminnych szkół – zapewnia wójt Marceli Piekarek, który już przekazał pierwsze urządzenia Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Moszczenicy.

O tym do kogo trafi sprzęt, zadecydują dyrektorzy szkół. Urząd zapewni pomoc w jego uruchomieniu. Pracownicy Referatu Informatycznego zamontują urządzenia abonenckie we wskazanych lokalizacjach i skonfigurują dostęp do sieci E-Leader. Dzięki temu rozwiązaniu nasza gmina nie będzie ponosiła kosztów związanych z opłatami za abonament dla operatorów GSM. Wójt Marceli Piekarek, przypomina również, że na czas pandemii wszystkie urządzenia nadawcze w sieci E-Leader pozwalają na bezpłatnie połączenia do sieci Internet z przepustowością 20 Mb/s.

Źródło: UG Moszczenica