wersja testowa serwisu

Goszczanów czeka na powrót uczniów. Dyrektor Maryniarczyk zapewnia: "Mamy wszystko przygotowane"

12

18 stycznia do szkół wracają klasy I-III. Ponad 68 tys. uczniów w 906 szkołach podejmie znowu naukę stacjonarną. Jedną z takich szkół, które czekają na powrót uczniów, na realne zajęcia, dzwonek na przerwy i gwar dzieci, jest Szkoła Podstawowa w Goszczanowie. – Mamy wszystko przygotowane – zapewnia dyrektor Aleksandra Maryniarczyk. I pokazuje sale lekcyjne, bibliotekę, salę gimnastyczną i zaplecze, boisko. Szkołę niedawno odwiedził kurator Waldemar Flajszer. Podziękował pani dyrektor i nauczycielom za pracę w czasie pandemii i zapewnił o wsparciu. Łódzkiemu kuratorowi oświaty towarzyszył wójt gminy Goszczanów Krzysztof Andrzejewski.

Niewielka, wiejska szkoła ma swoją tradycję. Pierwszej wzmianki o jej istnieniu pojawiają się już w XVI wieku. Obecny budynek powstał po II wojnie światowej. W placówce uczy się kilkuset uczniów. Szkoła do 2019 roku funkcjonowała jako zespół szkół (szkoła podstawowa i gimnazjum) im. św. Jana Pawła II. Szkoła podstawowa czeka obecnie na oficjalne nadanie patrona. – Liczymy, że pandemia się zakończy i przygotujemy piękną uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II – tłumaczy pani dyrektor. Placówka otrzyma także swój sztandar. Jednym z absolwentów goszczanowskiej podstawówki jest minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek – Chcielibyśmy, by także pan minister przyjechał wtedy do nas – dodaje.

To plany. Obecnie, w czasie pandemii, dyrekcja i nauczyciele zrobili wszystko, by zapewnić uczniom jak najbezpieczniejsze warunki nauki. A wszystkim, którzy będą uczyć się zdalnie, ciekawe lekcje i spotkania online. – zależy nam, by także w tym trudnym czasie przekazać dzieciom, jak najszerszą wiedzę i kształtować w nich postawy patriotyczne – mówi Aleksandra Maryniarczyk.

Źródło: Kuratorium Oświaty w Łodzi