wersja testowa serwisu

Grant trafił do DPS-u w Piotrkowie Trybunalskim

grant-1599733040
fot. Urząd Miasta Piotrków Trybunalski

Blisko 358 tys. złotych pozyskał Piotrków w ramach programu „Łódzkie Pomaga". Fundusze przeznaczone zostaną na wsparcie dla Domu Pomocy Społecznej w czasie epidemii koronawirusa.

Grant w wysokości prawie 358 tys. złotych pozyskał Piotrków na zdania mające zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo epidemiologiczne pensjonariuszy i pracowników oraz ograniczyć ryzyko wystąpienia zakażeń na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki 5.

- Praca w takich placówkach, jak Domy Pomocy Społecznej jest dzisiaj dużym wyzwaniem. Celem projektu jest łagodzenie skutków pandemii oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom dla osób znajdujących się w grupie ryzyka, w szczególności zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa epidemicznego pensjonariuszy i kadry DPS - mówi Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa.

Pozyskane przez Piotrków Trybunalski pieniądze zostaną przeznaczone na: wypłatę dodatków do wynagrodzeń personelowi DPS (z wyłączeniem kadry medycznej). Pozostała kwota posłuży na utworzenie i wyposażenie czterech miejsc kwarantanny. Dwa miejsca będą przeznaczone dla pracowników, a dwa dla pensjonariuszy DPS, a także osób nowo kierowanych do placówki.

„Łódzkie Pomaga" to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

źródło: UM Piotrków Trybunalski