wersja testowa serwisu

Handlował na targowisku "lewymi" papierosami. Policja znalazła ich ponad 23 tysiące sztuk! 56- latkowi grozi 3 lata

papierosy
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 56-latka, który sprzedawał nielegalne wyroby tytoniowe. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1100 paczek papierosów bez polskiej akcyzy skarbowej. 

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją piotrkowskiej jednostki, uzyskali informacje o sprzedaży nielegalnego tytoniu na terenie miasta. Z informacji wynikało, że proceder ten prowadzony jest na jednym z piotrkowskich targowisk. Mężczyzna, sprzedaż nielegalnego towaru miał prowadzić w swoim pojeździe. 

- W sobotę, 11 września policjanci potwierdzili, zdobytą informację. Jak się okazało 56-latek, na terenie jednego z targowisk miejskich prowadził handel wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalne wyroby sprzedawane były z mercedesa należącego do piotrkowianina. Na miejscu funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli 400 sztuk papierosów oraz 143 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W trakcie przeszukania u 56-latka stróże prawa odnaleźli 20 000 nielegalnych papierosów. Łącznie zabezpieczono prawie 23 500 sztuk nielegalnych wyrobów tytoniowych - informuje Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

Jak dodają policjanci uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło prawie 28 000 złotych. Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce odpowie za popełnione czyny. Przestępstwo karno- skarbowe zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.