wersja testowa serwisu

Jeden wjechał na chodnik, drugi na rower... Obaj kierowcy byli pijani

policja1

Godna pochwały postawa pozwoliła na ujęcie dwóch nietrzeźwych kierowców. 31 i 38-latek wkrótce usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Młodszy z mężczyzn nie posiadał również przeglądu technicznego pojazdu, którym się poruszał, dlatego policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny.

W poniedziałek,28 czerwca doszło do dwóch obywatelskich ujęć nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich około godziny 20:00 poruszał się ulicą Krakowskie Przedmieście. 

- Jadący za pojazdem świadkowie, zauważyli że kierujący bmw nie trzyma toru jazdy, co mogło wskazywać, że jest pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie pojazd wjechał na krawężnik, a następnie na chodnik. Świadkowie tego zdarzenia od razu zareagowali. Podbiegli do mężczyzny, a po otwarciu drzwi od razu poczuli woń alkoholu. Świadek wyjął mężczyźnie kluczyki i kazał się przesiąść na tylne siedzenie do czasu przyjazdu policyjnego patrolu - informuje Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

Po sprawdzeniu okazało się, że 38-letni kierowca bmw ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty, a o jego losie zadecyduje sąd. Do drugiego zdarzenia doszło w Niechcicach około godziny 21:30 na jednym z parkingów sklepowych. 

- Kierujący citroenem, chcąc wyjechać wykonywał manewr cofania, jadąc wprost na zaparkowany rower. Widzący to świadek przesunął rower, a następnie podszedł do kierowcy. Podczas rozmowy od razu wyczuł woń alkoholu, a żeby udaremnić dalszą jazdę zadzwonił na numer alarmowy 112. Przybyły na miejsce patrol sprawdził trzeźwość 31-latka. Okazało się że jego niechlubny wynik wskazywał na ponad 2 promile alkoholu w organizmie - dodaje Gajewska. 

Jakby tego było mało, pojazd którym się poruszał nie posiadał również aktualnych badań technicznych dlatego mundurowi od razu zatrzymali dowód rejestracyjny. 31-latek wkrótce usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

- W obu przypadkach na szczęście nikomu nic się nie stało. Pamiętajmy, jednak że kierowanie w stanie nietrzeźwości, bądź po użyciu alkoholu może zakończyć się tragicznie, a takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne. Jeżeli mamy podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, reagujmy. Zadzwońmy na numer alarmowy 112, a jeżeli jest taka możliwość udaremnijmy dalszą jazdę. Za godną pochwały postawę świadków w obu przypadkach bardzo dziękujemy - podsumowuje oficer prasowy z piotrkowskiej jednostki.