Kierowca VW wydmuchał blisko 4 promile! Jazdę przerwał mu policjant po służbie

32
KMP Piotrków Trybunalski

Będąc w czasie wolnym policjant z komisariatu w Grabicy ujął nietrzeźwego kierowcę, który jadąc ulicami nie trzymał toru jazdy. Mężczyzna został przekazany policjantom z Komendy Powiatowej w Sochaczewie. Za kierowanie będąc w stanie nietrzeźwości 39-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

20 marca, policjant z Komisariatu Policji w Grabicy, w czasie wolnym od służby, jadąc swoim pojazdem, zauważył przed sobą Volkswagena, którego kierowca nie trzyma toru jazdy. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy postanowił zatrzymać pojazd i sprawdzić powody takiej jazdy. Przy użyciu świateł w swoim pojeździe dał znak do zatrzymania się. 

- Po chwili kierowca Volkswagena zatrzymał się, po czym ponownie odjechał. Policjant nie dał za wygraną i kontynuował udaremnienie dalszej jazdy. Po krótkim czasie, w miejscowości Janów, w gminie Młodzieszyn ponownie zatrzymał pojazd, a na miejsce wezwał sochaczewskich policjantów. Jak się okazało volkswagenem kierował 39-letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn - przekazuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski. 

Potwierdziło się również przypuszczenie grabickiego policjanta, bo kierujący miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.