Kierowca zasnął w trakcie jazdy i doprowadził do wypadku. Ranna dwójka dzieci [Foto]

Kierowca zasnął w trakcie jazdy i doprowadził do wypadku. Ranna dwójka dzieci [Foto]
KPP Pajęczno

Kierowca zasnął za kierownicą i doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Pasażerami były dzieci. W wyniku zderzenia doznały obrażeń i zostały przetransportowane do szpitala. 

Do zdarzenia doszło wczoraj, 8 kwietnia, kwadrans przed godziną 18:00 w Pajęcznie na ul. Wieluńskiej. 

- Ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów drogówki wynika, że 67-letni kierowca samochodu Kia, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w Citroena jadącego z przeciwnego kierunku - przekazuje mł. asp. Wioletta Milczarek, rzecznik prasowa pajęczańskiej Policji.

Citroenem podróżował 37-letni mieszkaniec gminy Pajęczno, a w Kii pasażerami była dwójka dzieci w wieku 9 i 12 lat. W wyniku zderzenia pojazdów dzieci doznały obrażeń i zostały przewiezione do szpitala. 

Mundurowi sprawdzili trzeźwość uczestnikom zdarzenia – obaj kierujący byli trzeźwi. Pajęczańska policja wyjaśnia dokładne okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia.

Policja apeluje, by decydując się na podróż należy zawsze wsiadać za przysłowiowe kółko wypoczętym. Kluczowym elementem bezpiecznej jazdy jest stan zdrowia, samopoczucie. 

- Jeśli tylko pojawi się jakakolwiek wątpliwość związana z naszą kondycją fizyczną czy psychiczną, nie należy kierować pojazdem. Należy odpocząć, bądź wezwać pomoc medyczną. Od decyzji podejmowanych na drodze zależy życie nasze i innych uczestników ruchu drogowego - podsumowuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.