Dziesiątki kilogramów tytoniu i setki papierosów. 36-latek nielegalny towar trzymał w domu

240-16423_20230220-110640_1
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci zabezpieczyli blisko 30 kg tytoniu oraz 1650 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar 36-letni mieszkaniec powiatu ukrywał w domu. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło ponad 30 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją piotrkowskiej komendy posiadali informację, że mieszkaniec gminy Grabica może przechowywać nielegalne wyroby tytoniowe. Funkcjonariusze od razu zajęli się tą sprawą i sprawdzali każdy trop. 17 lutego zapukali do drzwi 36-latka. 

- Mężczyzna w swoim domu ukrywał blisko 30 kilogramów tytoniu, który był zapakowany w torebki foliowe, a każda z nich ważyła 0,5 kilograma. W kartonowych pudełkach policjanci odnaleźli też 1650 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ponad 30 tysięcy złotych - informuje  Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski. 

Właściciel nielegalnego towaru usłyszał już zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i wysoka grzywna.