wersja testowa serwisu

Kinga Plich i Antoni Kowalski laureatami tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży!

sej_20210625-084109_1
UG Wola Krzysztoporska
Kinga Plich i Antoni Kowalski, uczniowie klasy VIII a ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie zostali laureatami tegorocznej edycji XXVII Sejmu Dzieci i Młodzieży!

Sejm Dzieci i Młodzieży to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego celem jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Głównym organizatorem konkursu jest Kancelaria Sejmu RP we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Instytutem Pamięci Narodowej. 

W tegorocznej edycji młodzież z całej Polski zmierzyła się z trudnym tematem: "Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia". W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz? Kinga i Antoni, pod kierunkiem p. Ewy Maciołek – nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie, wspaniale sobie poradzili i przygotowali pracę, która została wysoko oceniona przez Komisję Konkursową i dała im tytuł laureatów. Uczniowie otrzymali dyplomy, a także sejmowe upominki. Jednak przede wszystkim dzięki udziałowi w konkursie poznali bliżej postać kard. Stefana Wyszyńskiego, nauczyli się wykorzystywać różne techniki multimedialne oraz współpracować ze środowiskiem loklanym. Gratulujemy Kindze i Antoniemu i życzymy dalszych sukcesów!