"Kobiety Wyjątkowe Ziemi Piotrkowskiej"i "Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej" ruszyło przyjmowanie kandydatur do nagród

gala
Powiat Piotrkowski

Dwa dni temu ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do wyróżnienia "Kobiety Wyjątkowe Ziemi Piotrkowskiej". Laureatki tego plebiscytu muszą wykazać się szczególnym działaniem na rzecz regionu piotrkowskiego na polu kultury, działaności społecznej, sportu i zdrowia, rolnictwa i przedsiębiorczości czy samorządu. Organizatorzy przedsięwzięcia czekają na zgłoszenia do 27 lutego. Tego samego dnia upływa termin zgłaszania osób do innego powiatowego wyróżnienia -"Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej". O szczegółach obu konkursów, wraz z ich regulaminami przeczytasz poniżej.

Gala "Kobiet Wyjątkowych Ziemi Piotrkowskiej" zostanie połączona z Powiatowym Dniem Sołtysa, organizowana przez Powiat Piotrkowski i odbędzie się 11 marca w Moszczenicy. Podczas uroczystości kolejny raz nagrodzone zostaną m.in. Panie za ich szczególną działalność na rzecz Powiatu Piotrkowskiego. Dlatego też, już od dnia dzisiejszego można zgłaszać kandydatki do wyróżnienia „Kobieta Wyjątkowa Ziemi Piotrkowskiej".

Starosta Piotr Wojtysiak oraz Przewodniczący Rady zapraszają do zgłaszania kandydatek do wyróżnienia "Kobieta Wyjątkowa Ziemi Piotrkowskiej". Przyznawane jest ono za szczególne działania kobiet na rzecz Powiatu Piotrkowskiego w 5 kategoriach:

  • Działalność społeczna,
  • Kultura,
  • Samorząd,
  • Rolnictwo i Przedsiębiorczość,
  • Sport i zdrowie.

Formularze zgłoszeniowe należy składać do dnia 27 lutego:

  • w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • listownie/osobiście: Starostwo Powiatowe, Wydział Aktywizacji Społecznej, ul. Dąbrowskiego 7, 97 - 300 Piotrków Tryb.

Oceny zgłoszeń dokona Kapituła powołana przez Starostę Piotra Wojtysiaka.

Wszelkie pytania odnośnie zgłaszania kandydatur należy kierować do Renaty Budzisz z Wydziału Aktywizacji Społecznej: tel. 44 732 88 44.

Nazwa pliku: Kobieta_Wyjtkowa_Ziemi_Piotrkowskiej_regulamin_2023
Rozmiar pliku: 381 kb
Pobierz plik
Nazwa pliku: Formularz_zgoszeniowy_kobieta_wyjtkowa
Rozmiar pliku: 303 kb
Pobierz plik

Wręczenie medali pamiątkowych "Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej" odbędzie się na tej samej gali. Dlatego też Powiat Piotrkowski czeka na kandydatury także do 27 lutego. 

Wyróżnienie "Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej" jest wręczane głównie Sołtysom za ich szczególną działalność na rzecz Powiatu. Występuje one w trzech stopniach: stopień pierwszy - medal złoty, stopień drugi - medal srebrny, stopień trzeci - medal brązowy. 

Medale przyznawane są za szczególną działalność na rzecz Powiatu Piotrkowskiego w obszarach: społecznym, gospodarczym, ochrony zdrowia, oświaty, nauki, kultury i sztuki, kultury fizycznej oraz sportu, bezpieczeństwa mieszkańców, promocji powiatu na arenie krajowej, a także międzynarodowej.

Oceny zgłoszeń dokona Komisja Medalu powołana przez Przewodniczącego Rady Powiatu Piotrkowskiego Bernarda Matyszewskiego.

Na wszelkie pytania odnośnie zgłaszania kandydatur odpowie Renata Budzisz: tel. 44 732 88 44.

Gala Kobiet Wyjątkowych połączona z Powiatowym Dniem Sołtysa i wręczeniem medali odbędzie się 11 marca o godz. 17.00 w Gminno - Szkolnej Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka w Moszczenicy.

Nazwa pliku: Wniosek o nadanie medalu
Rozmiar pliku: 294 kb
Pobierz plik