wersja testowa serwisu

Kolejna dotacja na budowę sulejowskiej kładki

Panorama-1-2048x883

Kilkaset tysięcy złotych przekazał premier Mateusz Morawiecki na budowę sulejowskiej kładki pieszo-rowerowej nad Pilicą. O kolejnej dotacji na ten cel poinformował poseł Grzegorz Lorek, który spotkał się z dziennikarzami podczas wtorkowej konferencji prasowej.

O kolejną dotację na budowę kładki zabiegaliśmy od kilku miesięcy.

– Premier podpisał w poniedziałek dokument, na mocy którego przekaże na ten cel 750 tysięcy złotych z rezerwy budżetowej. Dzięki tej dotacji Sulejów właściwie bez własnych środków sfinansuje budowę kładki – powiedział parlamentarzysta.

Przypomnijmy, wcześniej 2,5 miliona złotych na budowę kładki przyznali nam członkowie Zarządu Województwa Łódzkiego i radni wojewódzkiego Sejmiku. Ta inwestycja zostanie więc dofinansowana w aż 60%.
– Bardzo się cieszę. Dziękuję bardzo panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, panu wojewodzie Tobiaszowi Bocheńskiemu, który rozpatrywał nasz wniosek i uznał, że kładka jest bardzo potrzebna i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Jak już wcześniej wielokrotnie podkreślałem, będzie to także element łączący rewitalizowane elementy centrum Sulejowa. Oczywiście dziękuję również panu posłowi Grzegorzowi Lorkowi, który również w tej sprawie lobbował – dodaje Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

Kładkę wybudują pracownicy konsorcjum firm DROMOSTORR i PWB Inżynieria za 5 250 156,95 zł brutto. Budowa powinna zakończyć się w marcu przyszłego roku.


Źródło: UM w Sulejowie