Kończy się przebudowa fragmentu ulicy Partyzantów. "Wszystko będzie gotowe przed 1 listopada" zaznacza prezydent miasta

dsc3549-1698151259
UM Piotrków Trybunalski

Dużo wcześniej niż pierwotnie zakładano dobiegnie końca modernizacja ulicy Partyzantów. Drogowcy zakończyli już prace drogowe. Pozostało tylko posprzątanie placu budowy.Kończy się przebudowa blisko 250-metrowego fragmentu ulicy Partyzantów.

Na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Spacerowej drogowcy wymienili krawężniki, a wysłużone płyty chodnikowe po obu stronach drogi zastąpiła kostka betonowa. Drogowcy zdarli również starą nawierzchnię jezdni i w to miejsce ułożyli dywanik asfaltowy. Dodatkowo wzdłuż ogrodzenia cmentarza powstały nowe miejsca postojowe. 

- Wszystko będzie gotowe przed 1 listopada – informuje za pośrednictwem swojego profilu facebookowego prezydent Krzysztof Chojniak.

- Byliśmy w stałym kontakcie z wykonawcą i nalegaliśmy, aby firma wykorzystała dobre warunki atmosferyczne i zakończyła prace przed świętem Wszystkich Świętych. Tak też się stanie - dodaje. Wykonana inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort zarówno pieszych oraz kierowców. 

Jak zaznaczają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta sprawny i bezkolizyjny przebieg prac był również możliwy dzięki wcześniejszej budowie kanalizacji deszczowej oraz uzyskaniu wszelkich uzgodnień m.in. od konserwatora zabytków.

Koszt zadania to blisko 840 tys. zł. Przypominamy, że w 2018 roku zmodernizowano ulicę Partyzantów na odcinku od ul. Lelewela do ul. Cmentarnej.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski