wersja testowa serwisu

Kończy się remont ulicy Belzackiej. Koszt prac wyniósł blisko 880 tysięcy złotych

dsc0133-1596176389
fot. Urząd Miasta Piotrków Trybunalski

Dobiega końca bardzo ważna inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo w zachodniej części miasta. Modernizację przeszła ul. Belzacka, na części od ronda A. Osieckiej do ul. Niemena.

- Dzięki tej inwestycji poprawiliśmy nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo kierowców i pieszych na tej ruchliwej drodze – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak, który wczoraj (30.07) oceniał efekty kończącej się inwestycji.

- Ulica Belzacka znajduje się w środku dużego osiedla, a codziennie przemieszczają się nią tysiące mieszkańców naszego miasta. Dzięki inwestycji poprawi się dojazd m.in. do Szkoły Podstawowej nr 12, Przedszkola Samorządowego nr 19, Miejskiego Żłobka Dziennego, krytej pływalni, skate parku, linarium i placu zabaw – wylicza prezydent.

Prace na ul. Belzackiej trwały około dwóch miesięcy i objęły wyłącznie część drogową. W ramach inwestycji przebudowano chodniki po obu stronach drogi. Wybudowano 46 nowych miejsc parkingowych oraz zerwano zniszczoną nawierzchnię jezdni, w miejsce której pojawił się gładki asfalt. Ustawiono także elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Prace drogowe zostały już zakończone. Obecnie trwają ostatnie prace porządkowe wieńczące inwestycję.

Koszt wykonania robót to blisko 880 tys. złotych i w całości zostanie pokryty z budżetu miasta.

źródło: UM Piotrków Trybunalski