wersja testowa serwisu

Kryminalni zatrzymali włamywacza. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia

240-127696

Piotrkowscy kryminalni na podstawie swoich analiz ustalili i zatrzymali 41-latka. Mężczyzna na początku marca włamał się do koparki. Jego łupem padły dwa akumulatory oraz około 20 litrów paliwa. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

5 marca 2021 roku dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do koparki. Na miejscu policjanci ustalili, że koparka była zaparkowana na terenie budowy w gminie Rozprza. Pracownik pozostawił ją tam 4 marca 2021 roku po zakończeniu pracy, przy budowie drogi. Nad ranem pracownicy zauważyli uszkodzony wlew paliwa oraz brak dwóch akumulatorów. Miejsce zdarzenia nie było objęte monitoringiem. Piotrkowscy kryminalni podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy.

Dokładna i skrupulatna analiza zebranych śladów i dowodów pozwoliła na wytypowanie sprawcy. 17 marca 2021 roku funkcjonariusze zatrzymali 41-latka. Podczas przeszukania kryminalni odnaleźli dwa plastikowe zbiorniki z paliwem. Podejrzewany wskazał również gdzie ukrył skradziony akumulator. Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny do prokuratury zostanie złożony też wniosek o objęcie go dozorem policyjnym. Część odzyskanego mienia wkrótce trafi do pokrzywdzonego

Źródło: KMP Piotrków Trybunalski