wersja testowa serwisu

Łódzkie: Rolnicy przez 6 godzin będą protestować na drogach. Gdzie wyjadą traktory?

fendt-3627024_1920
pixabay

Szykuje się drogowy paraliż na drodze krajowej nr 12 i ekspresowej S8. Rolnicy z Łódzkiego wyjadą w ramach protestu na obie trasy. Jak informują pracownicy Urzędu Gminy w Moszczenicy do ich jednostki wpłynęło zawiadomienie o organizacji w najbliższy wtorek, 20 lipca protestu w formie zgromadzenia publicznego. Jaką trasą przejadą rolnicy?

Zgodnie z treścią zawiadomienia, protest rozpocznie się o godzinie 8:00 na Rynku w Srocku. Potem nastąpi przejazd traktorów rolniczych drogą krajową nr 12 na odcinku Rękoraj- Karlin - Kafar - Jarosty aż do ronda łączącego drogę krajową nr 12 z drogą ekspresową S8 i powrót tą samą trasą do Srocka. Przewidziany czas trwania protestu - 6 godzin.

- Celem zgromadzenia będzie manifestacja niezadowolenia środowisk rolniczych z działań władzy państwowej oraz służb inspekcji weterynaryjnej w związku ze zwalczaniem i przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) - czytamy w zgłoszeniu wysłanym do Urzędu Gminy w Moszczenicy przez organizatorów akcji.