Łoś wbiegł wprost pod koła osobówki. Niebezpieczne zdarzenie na trasie S8 [Foto]

os
OSP Wolbórz

Groźne zdarzenie na trasie S8. W poniedziałek, 13 maja na ranem na trasę wybiegł łoś, w zwierzę uderzył kierowca osobówki. Szczęśliwie mimo dramatycznych okoliczności, nikt z podróżujących nie ucierpiał. Ale zwierzę nie przeżyło.  

Do kolizji osobówki ze zwierzęciem doszło w poniedziałek. Była 3.45 kiedy na 341 kilometr trasy zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej (dwie z PSP Piotrków Trybunalski i jedną z OSP Wolbórz) oraz zespół pogotowia ratunkowego. Osobówką podróżowały cztery osoby. Jedna z nich doznała na szczęście niegroźnych obrażeń i po zbadaniu na miejscu przez ZRM nie wymagała hospitalizacji. Zdecydowanie bardziej dramatycznie skończyło się starcie dla łosia, który nie przeżył zderzenia. 

Mundurowi niezmiennie apelują do kierowców o ostrożność, zwłaszcza na tych drogach zlokalizowanych w rejonach lasów oraz pól. Tam niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże. 

- Zderzenie z sarną lub innym dzikim zwierzęciem może się zdarzyć na każdej drodze, ale największe ryzyko wypadku występuje na drogach przebiegających przez tereny leśne oraz pola, które są naturalnymi siedliskami tych zwierząt. Dzikie zwierzęta potrafią nagle pojawić na jezdni, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Dlatego przejeżdżając przez tereny leśne lub wiejskie zachowajmy ostrożność oraz bezpieczną prędkość, aby w przypadku pojawienia się na drodze zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć zderzenia - przekazują policjanci. 

I dodają, by pamietać o podstawowych zasadach:

  • do większości zderzeń dochodzi na drogach przebiegających przez las oraz przez tereny wiejskie
  • dzikie zwierzęta najbardziej są aktywne o zmierzchu i o świcie,
  • zwracajmy baczną uwagę na pobocza,
  • oślepione przez światła reflektorów zwierzę rzadko ucieka,
  • jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę, bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie,
  • dostosuj prędkość do panujących warunków,
  • nigdy nie lekceważ znaku drogowego A18b „ uwaga zwierzęta dzikie". Widząc ten znak należy zwolnić i jechać ze stałą prędkością, aby w przypadku wystąpienia zagrożenia mieć czas na odpowiednią reakcję.
Wklej tutaj kod osadzenia...