Magdalena Hudzieczek – Cieślar z tytułem "Zasłużony dla Miasta Pabianic"

normal_353bcd921056ab42cc8e19aa7759a69_20231114-082024_1
Powiat Pabianicki/ K. Rojek

W minioną niedzielę, 12 listopada, Magdalena Hudzieczek – Cieślar odebrała tytuł „Zasłużony dla Miasta Pabianic" za wybitne zasługi dla rozwoju miasta.

Uroczystość odbywała się w Kościele Ewangelicko – Augsburskim św. Piotra i Pawła w Pabianicach i rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Po odczytaniu biogramu Magdaleny Hudzieczek-Cieślar nastąpiło uroczyste wręczenie tytułu przez Grzegorza Mackiewicza - Prezydent Miasta Pabianic i Krzysztofa Rąkowskiego - Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Następnie licznie zebrani gości składali gratulacje. Wśród samorządowców nie zabrakło Jacka Wróblewskiego, starosty pabianickiego i Gabrieli Wenne – Błażyńskiej, wicestarosty którzy wraz z Henrykiem Gajdą, Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Pabianickiego i Jadwigą Wadowską – Gryzel, radną powiatową wspólnie pogratulowali i podziękowali Magdalenie Hudzieczek - Cieślar za wszystko co robi na rzecz miasta i powiatu.

Następnie po części oficjalnej można było posłuchać wspaniałego koncertu „Na skrzydłach muzyki". Występowała nagrodzona tytułem pani Magdalena, uczennice klasy śpiewu solowego PSM I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim, Kameralny Chór INCANTO, Piotrkowska Orkiestra Kameralna pod dyrygenturą Ewy Izydorczyk-Grzelak, przy fortepianie akompaniowały Anastazja Wilczkowska oraz Katarzyna Kłak. Koncert poprowadziła Joanna Janczyk-Wajman.

Kim jest pani Magdalena Hudzieczek -Cieślar?

Magdalena Hudzieczek-Cieślar urodziła się 22 maja 1973 roku na Śląsku Cieszyńskim. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego. Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Austrii, Czechach, Francji, Rosji i we Włoszech. Ukończyła podyplomowo: studium pedagogiczne w Akademii Muzycznej w Łodzi, studia kwalifikacyjne emisji głosu na Uniwersytecie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, studia dziennikarstwa i public relations, studia z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, studia z logopedii oraz neurologopedii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy oraz studia specjalistyczne z rehabilitacji zaburzeń głosu na Uniwersytecie Łódzkim. Magdalena Hudzieczek-Cieślar jest jurorem w konkursach wokalnych oraz recytatorskich. Prowadzi klasę śpiewu solowego w szkole muzycznej I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim. Jest również nauczycielem akademickim w Akademii Piotrkowskiej. Jest aktywna w obszarze terapeutycznym jako logopeda, neurologopeda, terapeuta głosu, coach, trener. Za swoje zasługi została odznaczona honorową odznaką Ministra Kultury „Zasłużony dla kultury polskiej".

Jest inicjatorką oraz organizatorką wielu edukacyjno- artystycznych wydarzeń w mieście, powiecie i regionie łódzkim, na które mieszkańcy zawsze mają wstęp wolny. W latach 2002-2006 stworzyła cykl miejskich koncertów pt. „Muzyczna niedziela w Pabianicach". Prowadzi chór – Stowarzyszenie Śpiewacze INCANTO. Jest pomysłodawczynią i główną organizatorką Międzynarodowego Festiwalu Muzyka Świata, którego pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku.

Nagrody:

Nagroda Marszałka Województwa za osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury w kategorii całokształt działalności w roku (2015), zasłużony dla powiatu pabianickiego (2017), medal 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK (2018), zasłużony dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku Pabianice (2018), I miejsce w Plebiscycie Dziennika Łódzkiego i Ekspresu Ilustrowanego Człowiek Roku w kategorii kultury (2017).

Źródło: Powiat Pabianicki/ foto: Katarzyna Rojek