Magomedmurad Gadżijew zdobył Puchar Świata

gadzijew07fot-1608276322

Magomedmurad Gadżijew zdobył Puchar Świata! Zapaśnik AKS triumfował w prestiżowych, silnie obsadzonych zawodach w Belgradzie, w świetnym stylu kończąc bardzo udany rok.

W finałowym pojedynku w kategorii 70 kg Gadżijew pokonał Haydara Yavuza. Walka zakończyła się pół minuty przed końcem regulaminowego czasu ze względu na kontuzję Turka. W tym momencie Murad pewnie prowadził 5:0 - od początku kontrolował pojedynek po profesorsku wykorzystując najdrobniejsze błędy przeciwnika.

Aktualny mistrz Europy rywalizację o Puchar Świata w stolicy Serbii rozpoczął od pokonania Słowaka Daniela Chomaniča (10 - 0). Następnie wygrał z Ormianinem Armanem Andreasjanem (4 -1), Węgrem Danielem Antalem (10 - 0), a w półfinale przez walkower z Czermenem Walijewem, ponieważ Rosjanin przez kontuzję nie wyszedł na matę.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Ten sukces pokazuje, że objęta przeze mnie droga jest właściwa. Współpraca z dietetykiem, brak kontuzji, które w przeszłości często komplikowały przygotowania – to dwie sprawy, które szczególnie doceniam w ostatnim czasie – mówi Magomedmurad Gadżijew, zawodnik AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

- Cieszę się, że w ten sposób zakończyłem udany dla mnie rok. Kolejny to rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio, do których trzeba się jeszcze zakwalifikować. Jestem bardzo dobrej myśli – podsumowuje zdobywca Pucharu Świata.

Magomedmurad Gadżijew, oprócz złotego medalu Pucharu Świata, w lutym wywalczył w Rzymie tytuł mistrza Europy, także w kategorii 70 kg. W mocno okrojonym, ze względu na pandemię koronawirusa sezonie, triumfował również w prestiżowym Memoriale Wacława Ziółkowskiego w Warszawie.

W przyszłym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które zostaną poprzedzone kwalifikacjami. Gadżijew będzie mógł wywalczyć prawo występu na olimpijskich matach podczas europejskiego (18-21 marca, Budapeszt) lub światowego (29 kwietnia – 2 maja, Sofia) turnieju.

Sukcesy odniesione w 2020 roku sprawiły, że zapaśnik AKS Wrestling Team znalazł się w elitarnym gronie piętnastu najlepszych polskich sportowców nominowanych w prestiżowym plebiscycie „Przeglądu Sportowego". Można głosować na niego internetowo do końca roku na stronie www.plebiscyt.przegladsportowy.pl. Wyniki zostaną ogłoszone 9 stycznia podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski