wersja testowa serwisu

Mandaty, pouczenia i wnioski do sądu - tak zakończyły się środowe działania „Prędkość”

Mandaty, pouczenia i wnioski do sądu - tak zakończyły się środowe działania „Prędkość”

Na terenie miasta i powiatu piotrkowskiego zostały przeprowadzone lokalne działania pn „Prędkość". Policjanci ruchu drogowego kontrolowali samochody osobowe, pojazdy ciężarowe, a także motocyklistów i kierujących rowerami. Łącznie skontrolowano 28 pojazdów.

24 marca 2021 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki prowadzili lokalne działania pn. „Prędkość". Mundurowi reagowali na wszystkie wykroczenia oraz przestępstwa w ruchu drogowym. Podczas przeprowadzonych działań policjanci skontrolowali łącznie 28 pojazdów. Przede wszystkim sprawdzali prędkość z jaką poruszają się uczestnicy ruchu drogowego. Sprawdzone zostały też uprawnienia do kierowania pojazdami, stan techniczny pojazdu oraz posiadanie aktualnych badań technicznych.

Mundurowi wystawili łącznie 24 mandaty karne, m.in. za przekroczenie prędkości, jazdę bez uprawnień, niesprawne oświetlenie pojazdu czy nieustąpienie pierwszeństwa. Zostały również sporządzone dwa wnioski o ukaranie do sądu oraz dwa pouczenia. Podczas jednej z kontroli okazało się, że kierujący, który przekroczył prędkość, posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za nadmierną prędkość został ukarany mandatem karnym, a jazda na zakazie znajdzie swój finał w sądzie, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Odpowiedzialne poruszanie się po drogach oraz stosowanie się do przepisów pozwoli nam bezpiecznie dotrzeć do celu. Apelujemy o ostrożność oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, a także odpowiednie dostosowanie jej w okolicach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów - mówi asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.