wersja testowa serwisu

Marszałek odwiedził zacną jubilatkę! Szkoła w Nowej Wsi skończyła 60 lat

nowa-wies
SP Nowa Wieś

Dla społeczności Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi w gminie Rozprza, czwartek, 14 października był dniem podwójnego świętowania. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki nie tylko celebrowali Dzień Edukacji Narodowej, ale także jubileusz 60-lecia istnienia szkoły. Zaproszenie na tak ważną uroczystość przyjęli zacni goście. Placówkę w Nowej Wsi odwiedzili samorządowcy z województwa, powiatu i gminy.

Uroczystość 60-lecia połączona z obchodami Święta Nauczycieli rozpoczęła msza święta w sali gimnastycznej. Po nabożeństwie rozpoczęła się część oficjalna obchodów, wprowadzono poczet flagowy i wspólnie odśpiewano hymn państwowy. 

W uroczystości wzięli udział samorządowcy z całego regionu.Województwo łódzkie reprezentował marszałek Zbigniew Zięba oraz Paweł Kowalczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego. W spotkaniu w Nowej Wsi wzięli udział także przedstawiciele powiatu piotrkowskiego, Bernard Matyszewski, przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego i wójt gminy Rozprza, Janusz Jędrzejczyk. Do świętowania dołączyli także dyrektorzy jednostek organizacyjnych z terenu całej gminy, sołtysipobliskich wsi, przedstawicieli kół gospodyń wiejskich i jednostek OSP. Na uroczystości nie zabrakło także emerytowanych nauczycieli i absolwentów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.  

- Po wyprowadzeniu pocztu flagowego rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie zaprezentowali zebranym montaż słowno – muzyczny, w którym przypomnieli historię Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi oraz w humorystyczny sposób przedstawili funkcjonowanie współczesnej szkoły. Na koniec występu uczniowie podarowali zgromadzonym słodkie upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Po zakończonej części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała młodym artystom za pełen humoru i wzruszeń występ - relacjonuje Emilia Sochacka -Włóka.

Na koniec uroczystości nauczyciele oraz zebrani goście udali się na słodki poczęstunek, podczas którego mogli znów zasiąść w szkolnych ławkach i powspominać lata młodości.

Pełna galeria zdjęć dostępna jest na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi >>> TUTAJ.