Masz pomysł na kulturalny projekt, a brak ci możliwości? Piotrkowska Mediateka pomoże! Ruszył ciekawy projekt dla mieszkańców

Masz pomysł na kulturalnych projekt, a brak ci możliwości? Piotrkowska Mediateka pomoże! Ruszył ciekawy projekt dla mieszkańców
MBP w Piotrkowie Trybunalskim

„Podróże z biblioteką w tle" - to konkurs realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, do którego zaprasza piotrkowian mających pomysły na działania związane z kulturą, rekreacją czy spędzaniem wolnego czasu, ale nie mają na nie środków czy odwagi, by realizować je na własną rękę.

Głównym celem projektu jest aktywizacja mieszkańców, odkrywanie i rozwijanie ich kulturotwórczego potencjału oraz integracja społeczności lokalnej, a także podejmowanie wraz z nimi działań w odpowiedzi na potrzeby, a także zachęcenie do aktywnego współtworzenia wydarzeń i działań o charakterze społecznym, kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym.

- W konkursie może uczestniczyć każdy mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który ukończył 13 lat, dorośli, grupy nieformalne, stowarzyszenia, kluby, fundacje, organizacje pozarządowe. To szansa dla młodzieży, która będzie mogła zgłosić i z naszą pomocą zrealizować własne pomysły. Mogą to być propozycje warsztatów, spotkań, wystaw, wykładów, koncertów, wydarzeń plenerowych czy rajdów rowerowych. Ważne, by były skierowane do lokalnej społeczności - przekazują realizatorzy projektu.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu należy składać w formie papierowej w terminie od 1 do 29 lutego 2024 roku do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Belzacka 66). Pula środków finansowych to 22 tys. zł, a wkład własny nie jest wymagany.

Specjalnie powołana komisja wybierze ze wszystkich wniosków dwa, które najlepiej wpiszą się w cele konkursu, a Biblioteka sfinansuje ich realizację dzięki środkom pozyskanym w ramach programu BLISKO. 

- Pomysłodawcy będą mogli skorzystać z bibliotecznej przestrzeni, sprzętu i pomocy wyznaczonego pracownika. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer tel. 44 647 27 64 lub pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Informacji udziela Katarzyna Szawłowska – koordynator konkursu BLISKO - informują miejscy urzędnicy.

Konkurs jest częścią projektu „Podróże z biblioteką w tle" realizowanego w programie BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – priorytet 4.1.