Miał wieźć dzieci na szkolną wycieczkę, kiedy policjanci zobaczyli dokumenty wszczęli postępowanie

240-178113
KMP Piotrków Trybunalski

Funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki w ramach prowadzonych działań "Bezpieczna droga do szkoły" dokonali kontroli autokaru, który miał wyruszyć z dziećmi na wycieczkę szkolną. Podczas kontroli ujawnili szereg naruszeń popełnionych przez kierującego, dotyczących nieprzestrzegania norm czasu pracy kierowcy.

W piątek, 22 września piotrkowscy funkcjonariusze przeprowadzili kontrole autokaru Iveco, który miał wyruszyć z dziećmi na wycieczkę do Przybynowa w województwie śląskim. W wyniku analizy danych zawartych na okazanej funkcjonariuszom do kontroli karcie kierowcy, policjanci zauważyli, że kierowca podczas 29 dni pracy nie odbierał minimalnego, wymaganego przepisami odpoczynku podczas jazdy. 

- Kierujący nie okazał żadnych dokumentów, zapisów czy też adnotacji uzasadniających odstąpienie od przestrzegania norm czasu prowadzenia pojazdu oraz nie potrafił wytłumaczyć jak do tego doszło. Zgodnie z obowiązującymi przepisami o transporcie drogowym w stosunku do kierowcy jak i właściciela firmy przewozowej zostanie wszczęte postępowanie administracyjne - przekazuje st. sierż. Oliwia Kowalczyk z KMP Piotrków Trybunalski.

Pamiętajmy, że bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierowca. 

- Jeśli masz zastrzeżenia co do stanu technicznego autokaru, bądź kierowcy który ma zawieźć twoją pociechę bezpiecznie do celu dzwoń na 112, bądź umów kontrole w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim dzwoniąc na numer 47 846-14-25 - podsumowuje st. sierż. Oliwia Kowalczyk.

CZYTAJ >>> Policja przyznaje: BMW brało udział w wypadku na A1. Posłanka interweniuje w MSW i mówi o "próbie krycia sprawców"