wersja testowa serwisu

Mieszkaniec gminy Gorzkowice odpowie za produkcję nielegalnego alkoholu

Untitled
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci podczas prowadzonych działań odnaleźli miejsce, w którym 45-latek produkował tzw. bimber. Nielegalny trunek wraz z aparaturą do jego produkcji został zabezpieczony, a mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 1 roku pozbawienia wolności.

18 marca 2021 roku policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, na podstawie zebranych dowodów dotarli do miejsca, gdzie był produkowany nielegalny alkohol. Na jednej z posesji w gminie Gorzkowice podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli ponad 100 litrów bimbru. W miejscu zamieszkania mężczyzny znajdowała się również aparatura służąca do przygotowania trunku.

45-latek przyznał się do jego produkcji, tłumacząc, że robił to na własny użytek. Policjanci zabezpieczyli łącznie 23 szklanych i plastikowych pojemników z nielegalnym alkoholem oraz aparaturę do jego produkcji. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Za wyrób alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia jej do roku.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Zobacz zdjęcia: