wersja testowa serwisu

Miś Uszatek w świecie owadów. Przy Przedszkolu Samorządowym nr 24 powstał ogródek dydaktyczny

Miś Uszatek w świecie owadów. Przy Przedszkolu Samorządowym nr 24 powstał ogródek dydaktyczny

„Miś Uszatek w świecie owadów" – taką nazwę nosił projekt realizowany w Przedszkolu Samorządowym nr 24 im. Misia Uszatka. Dzięki niemu w placówce powstał ogródek dydaktyczny.

- Utworzenie ogródka dydaktycznego poprawiło estetykę naszego otoczenia oraz wpłynęło na wzbogacenie oferty edukacyjnej placówki – mówi dyrektor przedszkola Henryka Zawiślak podkreślając, że PS24 jest jedynym przedszkolem w mieście, które może się pochwalić realizacją aż trzech ekologicznych projektów.

- W 2015 roku zrealizowaliśmy projekt "Magicznie w naszym Ogrodzie"- świat roślin i ptaków, a trzy lata później projekt ,,W Ekologicznym Ogrodzie Zmysłów u Misia Uszatka" - świat zmysłów – wylicza.


Ogródek dydaktyczny, który utworzono w ramach trzeciego projektu, otwarto w placówce 20 maja podczas przedszkolnego "Dnia pszczoły" oraz festiwalu "Wiosna w wierszu i piosence". Jednym z gości wydarzenia był Piotr Robaszek, Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Piotrkowie, który opiekuje się także miejską pasieką. Podczas spotkania pszczelarz opowiedział o pracy pszczół, miodzie i wielkim wkładzie, jaki mają te owady w nasz ekosystem. Relację z otwarcia ogródka można znaleźć TUTAJ.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski