wersja testowa serwisu

Kierowca opla z ponad 4 promilami! Pijacki rajd po Piotrkowie przerwała reakcja świadka i interwencja policji!

opel
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 51-latka, który kierował w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany, po reakcji świadka, który widząc stan mężczyzny zadzwonił na numer alarmowy. 51-latek, który wsiadł za kierownice opla, był pijany w sztok. Wydmuchał ponad 4 promile! Jak doszło do jego zatrzymania? Szczegóły w poniższym artykule. 

20 listopada 2021 roku przed godziną 11:30 piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Na numer alarmowy zadzwonił świadek, który widział jak mężczyzna chwiejnym krokiem wsiada do opla, a następnie odjeżdża. Widząc to od razu zadzwonił na numer alarmowy, jednocześnie ruszając za zafirą. 

- Jadąc ulicą Spacerową, Budki, Mickiewicza, do Wojska Polskiego świadek cały czas informował policjantów o swoim położeniu. Opisał również zachowanie kierowcy opla, który w trakcie jazdy niejednokrotnie wjeżdżał na chodnik. Przy ulicy Szerokiej kierowca opla zatrzymał pojazd o czym na bieżąco informował świadek. Po chwili na miejsce dotarły dwa policyjne patrole. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się że 51-letni piotrkowianin miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie - relacjonuje przebieg interwencji Izabela Gajewska z piotrkowskiej komendy policji.

Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.