MKS Piotrcovia pogrążona w żałobie: "Wiedzieliśmy z jakim rywalem walczy od kilkunastu miesięcy, ale wierzyliśmy w cud"

mks
MKS Piotrcovia

W sobotni wieczór, 27 stycznia dotarła do Piotrkowa Trybunalskiego bardzo smutna informacja. Po długiej walce z ciężką chorobą w wieku 69 lat zmarł prezes MKS Piotrcovia Marek Ostrowski.

Marek Ostrowski stery MKS Piotrcovia objął w maju 2018 roku. Jako człowiek mocno angażujący się w lokalny sport, szczególnie w żeńską piłkę ręczną podjął się przywrócenia potęgi MKS Piotrcovii. Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu odbudował drużynę, która nawiązywała walkę z czołowymi ekipami w lidze. W tym czasie Piotrocvia kończyła sezon kolejno na miejscu 8, 7, 4, 5, oraz 4. 

- Wiedzieliśmy z jakim rywalem walczy od kilkunastu miesięcy, ale wierzyliśmy w cud. I nie dopuszczaliśmy do siebie tego, co może się wydarzyć. Niestety zmuszeni jesteśmy przekazać kibicom bardzo smutną informację. Po długiej walce z chorobą zmarł dziś, 27 stycznia w Holandii, w wieku 68 lat, prezes MKS Piotrcovia Marek Ostrowski. Był prezesem Piotrcovii od maja 2018 roku. Przejął nasz klub w sytuacji praktycznie beznadziejnej. Zainwestował swoje prywatne pieniądze, aby Piotrcovia mogła dalej istnieć. Jego marzeniem był dziesiąty w historii medal mistrzostw Polski. Niestety tego trofeum już nie doczeka - poinformowali członkowie MKS Piotrcovia na oficjalnej stronie.

Jak dodaje Klub, informacja o pogrzebie Marka Ostrowskiego zostanie przekazana w późniejszym terminie. 

Wklej tutaj kod osadzenia...