Na S8 rusza naprawa dylatacji. Przez kolejne tygodnie kierowcy muszą spodziewać się utrudnień i ograniczenia prędkości

s8
GDDKiA w Łodzi
Od najbliższego wtorku, 24 października przez najbliższe sześć tygodni kierowcy jadący z Warszawy w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego drogą ekspresową S8 muszą spodziewać się utrudnień. Ma to związek z pracami naprawczymi, jakie będą prowadzone na trasie.

Prace według informacji GDDKiA ruszają od jutra od około 8.30. Drogowcy pojawią się na 371 kilometrze trasy, to jest między węzłami Wólka Jagielczyńska i Czerniewice, gdzie rozpoczyna się naprawa dylatacji mostu. 

- W pierwszej kolejności prace będą prowadzone na pasach: awaryjnym i wolnym. Po trzech tygodniach ekipy remontowe przeniosą się na pas szybki (lewy), wówczas ruch będzie się odbywał prawą stroną jezdni. W miejscu prowadzonych robót wprowadzone zostanie ograniczenie do 80 km/h. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwarunkowe stosowanie się do ustawionego na czas robót oznakowania, aby zapewnić zarówno podróżnym, jak i pracownikom maksimum bezpieczeństwa - przekazuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.

Uwaga! W przypadku gwałtownego załamania pogody należy liczyć się ze zmianą podanych terminów wykonania prac.